Międzynarodowy Festiwal Renesansu

W ramach obchodów 700. rocznicy lokacji Lublina zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Renesansu - od 7 do 11 czerwca 2017.

Festiwal jest kilkudniowym spotkaniem z tańcem, muzyką i teatrem okresu Jagiellonów, adresowanym do mieszkańców Lublina i turystów – wszystkich, którzy chcieliby przenieść się do epoki renesansu. Czerpie inspirację z kultury dworskiej, ze źródeł „historii żywej”, bogactwa kultury renesansu ze szczególnym podkreśleniem renesansu lubelskiego.

Festiwal oprócz dobrej zabawy daje możliwość poznawania obyczajowości złotego wieku, przeniesienia się w czasy świetności Lublina za czasów panowania Jagiellonów. To jeden z nielicznych międzynarodowych festiwali zrzeszających profesjonalistów i miłośników renesansowej sztuki tańca, muzyki, a także teatru, m.in. komedii dell’arte.

W Festiwalu wezmą udział znane i cenione w świecie zespoły muzyki dawnej, tańca dawnego i wybrane grupy teatralne, które wspólnie podejmą działania edukacyjne i zaprezentują renesansowe widowiska w zabytkowych przestrzeniach Lublina. Fundacja Belriguardo – Okno na Historię i Sztukę

Wpis na oficjalnym portalu obchodów Lublin 700 tutaj.

Organizatorzy
Fundacja Belriguardo
Miasto Lublin
Współorganizatorzy
Muzeum Lubelskie
Klasztor o.o. Dominikanów w Lublinie MDK nr 2 w Lublinie
Partnerzy
Fundacja Szpilka SOSW nr 1 w Lublinie
Komedianty trupa dell'arte Teatr NN Trasa Podziemna
Patronat honorowy
Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin

Patronat medialny
Radio Lublin Radio Centrum Kurier Lubelski Dziennik Wschodni LAJF TVP3 Lublin

Zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.