Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego

Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego powstał w grudniu 2010 roku. Jest organizacją skupiającą obecnie ponad 20 studentów i absolwentów UWr i innych wrocławskich uczelni.

Tancerze Zespołu regularnie uświetniają wydarzenia uniwersyteckie, występują także na festiwalach tańca dawnego i muzyki dawnej. Swoje umiejętności rozwijają uczestnicząc w międzynarodowych warsztatach, szkołach letnich i projektach artystycznych (m.in. w Czechach, we Francji, Hiszpanii i na Łotwie).

Zespół brał udział m.in. w następujących wydarzeniach:
Międzynarodowy Festiwal Tańców Dawnych PAWANA we Wrocławiu
Międzynarodowe Świeradowskie Spotkania z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju
Festiwal Tańców Dworskich CRACOVIA DANZA w Krakowie
Spotkania z Tańcem Dawnym KOROWÓD w Warszawie
Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu
Wystawa “Wrocławska Europa” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

W dorobku Zespołu znajdują się rekonstrukcje historyczne na dużą skalę, realizowane we współpracy z brytyjską choreograf i kostiumolog Jane Gingell - m.in. "Lord Hay's Masque" (2013 r.), inscenizacja „Dzienników” Samuela Pepysa (2014 r.) oraz spektakl oparty o biografię wybitnej francuskiej tancerki Marie Salle (2015 r.) - wszystkie te przedstawienia wystawione zostały na wrocławskim festiwalu "Maj z Muzyką Dawną".
W 2017 roku Zespół po raz pierwszy współorganizował Dni Kultury Dawnej na Uniwersytecie Wrocławskim - wydarzenie popularyzujące różne aspekty kultury dawnej (w szczególności epoki baroku): muzykę, taniec, teatr, ubiór i obyczajowość.