Gwardia Gryfa

Półfinaliści „Mam talent" realizujący widowiskowe spektakle i barwne parady łączące włoską sztukę żonglerki chorągwiami z elementami tańca i gry aktorskiej.

Zaprezentują oni spektakl pt. „SBANDIERATORI Dumą Naszych Serc". Jest to przedstawienie o charakterze fabularno - widowiskowym poświęcone pochodzącej z czasów średniowiecza rycerskiej, włoskiej dyscyplinie żonglerki chorągwiami.

Projekt łączy element edukacyjny zawarty w towarzyszącej całemu spektaklowi narracji z charakterystycznymi dla zespołu spektakularnymi pokazami chorągwiarskimi. Jest to oryginalna w swej formie opowieść o pasji, honorze, braterstwie, męskiej rywalizacji, ale przede wszystkim o sile jaką daje zespół.

Akcja przedstawienia toczy się w czasach przełomu epoki średniowiecza i renesansu na placu jednego z urokliwych miasteczek słonecznej Toskanii-kolebki włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami.

Przedstawienie jest formą scenicznego uhonorowania sztuki Sbandieratori, którą zgłębiamy już prawie 10 lat, a która dzięki swej wielowiekowej tradycji, wymagającej żonglerskiego kunsztu technice i widowiskowość jest wciąż żywa i popularna.

Film z występu grupy w programie „Mam talent".