Międzynarodowy Festiwal Renesansu 2018

Zapraszamy na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Renesansu: niecodzienne wydarzenie, podczas którego przeniesiemy się do epoki Złotego Wieku; spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem, żywą historią i żonglerką flagami.

Międzynarodowy Festiwal Renesansu 2018 odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2018 roku w Lublinie.

Zapraszamy na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu Renesansu: niecodzienne wydarzenie, podczas którego przeniesiemy się do epoki Złotego Wieku; spotkanie z tańcem, muzyką, teatrem, żywą historią i żonglerką flagami.

Główną tematyką tegorocznej edycji festiwalu będzie rocznica 600–lecia powstania fresków Kaplicy Trójcy Świętej na Lubelskim Zamku.

W ramach festiwalu zapraszamy na warsztaty artystyczne i taneczne, wykłady, grę miejską a także tematyczne spacery po Lublinie.

Wiodącą atrakcją będą występy artystyczne znanych i cenionych w świecie zespołów muzyki i tańca dawnego, a także komedii dell'arte.

Muzycznie z energią przywołają ducha minionych epok: Zespół Lity Taler z Mińska, Zespół Fleurdelis, Zespół Muzyki Dawnej "Huskarl" z Gniezna; Kameralny Zespół Muzyki Dawnej La Folia. Tanecznie i teatralnie zachwycą nie tylko organizatorzy wydarzenia ale także wiele sławnych, profesjonalnych zespołów tańca dawnego m.in Zespół Ver Vetustatis, Akademia Tańca Dawnego z Warszawy, Zespół Muzyki Dawnej i Tańca Historycznego „Capella Nicopolensis” z Mikołowa. Sztukę komedii dell'arte zaprezentuje Studio Dono i jedyna w Polsce profesjonalna grupa dell'arte - Trupa Komedianty z Krakowa.

Festiwal będzie realizowany na Zamku - dziedziniec zamkowy (Muzeum Lubelskie), w krużgankach i wirydarzu klasztoru o.o. Dominikanów (Dominikanie Lublin).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

Tak wyglądał Miedzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie w zeszłym roku:

Organizatorzy
Fundacja Belriguardo
Współorganizatorzy
Muzeum Lubelskie
Klasztor o.o. Dominikanów w Lublinie MDK nr 2 w Lublinie
Partnerzy
Komedianty trupa dell'arte Teatr NN Trasa Podziemna
Patronat honorowy
Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin

Patronat medialny
Radio Lublin Radio Centrum Gość Niedzielny LAJF TVP3 Lublin
Gazeta Wyborcza Lublin Kurier Lubelski Dziennik Wschodni

Miasto Lublin
Zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin